Марек загуби във Варна. Отмениха гол на дупничани В първия мач от втората шестица Черно море успя да стигне до минимална победа с 1:0 срещу гостуващия Марек. Единствения гол реализира в 45-ата минута Марчин Бургхард. Така Черно море събра 31 точки и е на осма позиция, докато Марек е предпоследен с 14 точки. Мачът започна равностойно, но скоро домакините стигнаха до първите си възможности. В рамките на една минута – между 17-ата и 18-ата, вратарят на Марек Емил Михайлов успя да предотврати две чисти ситуации за гол, създадени от Черно море. Стражът успя да се справи с връхлитащите срещу себе си първо Бижев, а после и Кококонов. От своя страна Рангел Абушев пробва да намери мрежата на Черно море, но ударът му във 22-ата минута изпрати топката встрани от вратата. Черно море привидно бе по-активният от двата съперника, но Марек стоеше почти равностойно на „Тича“ през първото полувреме. В самия му край обаче „моряците“ стигнаха до гол. Първо Кавдански за малко не изпрати топката в собствената си врата, а след изпълнения корнер, избитата топка бе посрещната от Марчин Бургхард, който със страхотен шут вкара за 1:0. Четири минути след подновяването на играта съдиите не зачетоха гол на Марек. След далечен удар Абушев беше в положение на засада, като посегна към топката или я докосна, а бе непосредствено пред вратаря. Когато бе изтекъл половин час игра, Черно море на три пъти за малко да си вкара автогол. Първо вратарят Чанович се намеси неумело, последваха корнери и две ужасяващи намеси на Кулибали, който във втория случай намери напречната греда на собствената си врата. До гол обаче не се стигна. Марек обаче продължи да атакува и в 71-ата минута юношата на Черно море в състава на Марек Тодор Колев сам срещу вратаря не успя да реализира от напълно чиста позиция. В 83-ата минута пред Бакари се откриха нови две възможности пред вратата на Марек, но отново не успя да реализира, макар да пробва атрактивно от воле в първия случай. източник: Гонг и БГНЕС